Jak urządzić mały salon? Aranżacja małego salonu w bloku krok po kroku

Salon to jedno z najczęściej użytkowanych miejsc w domu. Jego aranżacja powinna być więc szczególnie dobrze zaplanowana. Wiele osób jednak dysponuje ograniczoną przestrzenią. Nie zawsze jest to jednak przeszkoda, trzeba jedynie pamiętać o kilku zasadach. Podpowiadamy jak urządzić niewielki salon.

Mały salon wymaga przemyślanej koncepcji

Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie koncepcje aranżacji pomieszczenia. Mały salon może mieć naprawdę duży potencjał, do zadania trzeba jednak podejść kompleksowo.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że w małym salonie powinno być szczególnie jasno, dlatego zdecydujmy się na jasną, raczej pastelową kolorystykę ścian oraz dobre oświetlenie.

Salon jest miejscem, które powinno służyć relaksacji, dlatego zadbajmy o to, aby umieszczone w nim meble były przede wszystkim wygodne. Pamiętajmy także o tym, że w przypadku małego salonu pierwsze skrzypce powinien grać minimalizm. Nie warto zagracać pomieszczenia niepotrzebnymi meblami i dodatkami. Wykorzystajmy więc jedynie te elementy wyposażenia, które są faktycznie niezbędne.

W małym salonie stosuj kompaktowe rozwiązania

Pierwsze skrzypce w pokoju dziennym powinna grać kanapa. Podczas urządzania małego salonu najlepiej sprawdzi się kanapa narożna, która pomoże nam odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Dobrze podczas zakupu zwrócić uwagę na jej szerokość, ponieważ to ona ma większy wpływ na komfort sofy niż jej długość.

Jeżeli posiadamy w salonie telewizor dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie go bezpośrednio na ścianie. W ten sposób unikniemy konieczności kupowania dodatkowej szafki. Jeżeli nasz salon łączy się z aneksem kuchennym bardzo możliwe, że będzie trzeba umieścić w nim stół. Dobrym rozwiązaniem są coraz popularniejsze w ostatnich latach stoły rozkładane, które można dopasować zarówno do przestrzeni, jak i charakteru posiłku.

Jak widać nawet mały salon można urządzić funkcjonalnie, wystarczy zadbać o minimalizm oraz praktyczne rozwiązania meblowe.

Następny artykułJak urządzić łazienkę? Aranżacja małej łazienki krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj