Jak wybrać najlepszy odkurzacz? Poradnik wyboru dobrego odkurzacza

Prawie każdy producent AGD ma w swojej ofercie przynajmniej kilka odkurzaczy. Dlatego gama dostępnych odkurzaczy jest bardzo szeroka. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale również funkcjami, mocą a także konstrukcją. Wybierając odkurzacz przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. 

Jaką powierzchnię będziemy odkurzać?

Mowa tu nie tylko o wielkości, ale również o rodzaju nawierzchni. Innego odkurzacza będziemy potrzebować, jeśli będziemy chcieli odkurzać wyłącznie panele lub dywany, a inny będzie nam potrzebny, jeśli naszym głównym celem jest odkurzanie tapicerek. Co ważne część dużych odkurzaczy ma możliwość przekształcenia w niewielki odkurzacz ręczny, służący do czyszczenia mebli i schodów. Przydaje się to szczególnie jeśli w naszym domu mieszkają dzieci bądź czworonogi. Ta funkcja występuje zwykle w odkurzaczach pionowych, które są często uzupełnieniem klasycznego odkurzacza. 

Jak często będziemy używać odkurzacza

Jeśli mieszkasz sam bądź rzadko bywasz w domu, na co dzień wystarczy ci standardowy odkurzacz o średniej mocy, jeśli jednak domowników jest więcej warto rozważyć zakup odkurzacza automatycznego. Większość z nich posiada funkcję, pozwalającą na odkurzanie o wyznaczonej godzinie, np. gdy nie ma nas w domu. Pozwala to na utrzymanie porządku bez większego wysiłku. Odkurzacz automatyczny jest coraz popularniejszym sprzętem w polskich domach. Jest nieco droższy od standardowego odkurzacza, jednak zaoszczędzony czas szczególnie, jeśli mamy duże mieszkanie, psa lub kota i kilkoro dzieci, jest bezcenny. 

Jakie środki chcemy przeznaczyć na odkurzacz?

Ceny odkurzaczy zaczynają się od kilkuset złotych a kończą na kilku tysiącach. Wszystko zależy od marki, mocy i rodzaju wybranego sprzętu. Dlatego zanim przystąpimy do wyboru odpowiedniego sprzętu powinniśmy zdecydować ile możemy na niego przeznaczyć. Może nam to znacząco ułatwić wybór. Jeśli mamy tylko kilkaset złotych powinniśmy zdecydować się na klasyczny odkurzacz bez zbędnych dodatkowych funkcji, jednak z możliwie największą mocą ssania. Da nam to gwarancję dobrze posprzątanych powierzchni. Wraz ze wzrostem budżetu powinniśmy stworzyć listę funkcji, na których najbardziej nam zależy i odpowiednio dobrać wybrany sprzęt. Zobacz jaki odkurzacz do 300 zł warto kupić.

Poprzedni artykułJak urządzić małą kuchnię? Aranżacja małej kuchni krok po kroku
Następny artykułNowoczesna sypialnia, aranżacja krok po kroku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj