Z czego podłoga na taras?

Pomysłową i praktyczną aranżację kącika wypoczynkowego przy domu w otoczeniu zieleni zapewnią mrozoodporne płyty gumowe na taras lub balkon. Szeroki wybór kolorów i kształtów pozwala na zaprojektowanie oryginalnej i jedynej w swoim rodzaju nawierzchni, która pozwoli stworzyć przytulną przestrzeń dla całej rodziny.

Zalety płyt gumowych na taras

Nawierzchnie z płyt na taras posiadają bardzo wiele zalet. Płyty są antypoślizgowe i w pełni odporne na niskie temperatury powietrza, są mrozoodporne. Ponadto są przepuszczalne, co oznacza, że nie zatrzymują wody ponieważ mają wbudowany system drenażowy. W zależności od intensywności opadów, woda przenika całkowicie lub częściowo dzięki porowatej strukturze granulatu gumowego. Płyty są odporne na promieniowanie UV. Ich montaż jest szybki i bezproblemowy. Nie odkształcają się. Tworzywo płyt gumowych na taras jest wytrzymałe na nacisk obcasów bądź mebli ogrodowych. Zastosowanie płyt gumowych na tarasie ma jeszcze jeden walor, są one przyjazne do zabaw dla dzieci i jednocześnie tłumią hałas czego ucieszą się nasi sąsiedzi.

Nowoczesny design i zastosowanie

Dzięki zastosowaniu zewnętrznych płyt gumowych można stworzyć nowoczesny design balkonów i tarasów. Szeroki wybór kolorów, estetyczny wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości sprawiają, że projektanci chętnie je wykorzystują planując urządzanie tych przestrzeni wypoczynkowych. Z uwagi na to, że płyty są antypoślizgowe znajdują swoje zastosowanie również wokół basenów ogrodowych. Ponadto w związku z tym, że są bezpieczne dla dzieci często są wykorzystywane również przy domowych placach zabaw, a także w strefach zabaw w żłobkach i przedszkolach.

Montaż płyt na tarasie

Montaż płyt gumowych na taras jest banalnie prosty. Nawierzchnie są układane na podbudowie betonowej lub z kruszyw. Montaż płyt można wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców. Co więcej zainstalowane płyty tarasowe i balkonowe można usunąć bez ich uszkodzenia, przechować i ponownie użyć.

Poprzedni artykułGaz ziemny czy płynny – co wybrać do ogrzewania domu?
Następny artykułŁóżka do ogrodu z technorattanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj